LAIDOJIMO PASLAUGOS

Laidojimo reikmenys  Kapų tvarkymas  Teisinė pagalba  Gedulingi pietūs

Reiškiame Jums užuojautą ir patariame visas savo jėgas ir laiką skirti atsisveikinimui su velioniu. Mes perimsime visus laidotuvių organizavimo rūpesčius: išklausysime Jūųs pageidavimus, organizuosime jų įgyvendinimą ir būsime šalia Jūsų visą šarvojimo ir laidojimo laiką.

 

Mirusiojo kūno pargabenimas

Mirusiojo kūno pargabenimas aprėpia 2 dalis – dokumentaciją ir transportavimą. UAB „Aterna“ specialistai koordinuoja darbus, kad mirusiojo palaikai būtų parvežti su privalomais dokumentais ir specializuotu transportu. Gabenant mirusiuosius, UAB „Aterna“ laikosi įstatymų ir teisinių reglamentų: palaikų gabenimo transporto priemonės turi saugos ir higienos sertifikatus, specialią tvirtinimo įrangą, antibakterines dangas, vėdinimą. Visi automobiliai yra atitinkamai paruošiami prieš kiekvieną mirusiojo palaikų gabenimą ir atitinkamai sutvarkomi po laidotuvių – dezinfekuojami ir išvalomi salonai bei nuplaunama automobilių išorė.

PALAIKŲ SAUGOJIMAS

Pagal veikiančias higienos normas visi palaikai iš mirties vietos turi būti gabenami specialiu transportu. Palaikai pervežami „Aterna” automobiliais ir saugomi tam skirtuose šaldytuvuose, specialiai įrengtose patalpose. Priklausomai nuo to, kiek laiko pageidaujate saugoti palaikus, bus parinktas trumpo saugojimo šaldytuvas (iki +5C) arba ilgo saugojimo šaldytuvas (-18C).

VELIONIO KŪNO PARUOŠIMAS

Jei galėtume pasirinkti, kaip atsisveikinti su artimaisiais, visi norėtume išlikti jų atmintyje gražiais, ramiais, solidžiais. Velionis jau nebegali pasirinkti, tačiau Jums pageidaujant, kvalifikuoti „Aterna” specialistai paruoš velionio kūną atsisveikinimui su artimaisiais:

  • nupraus;
  • nuskus;
  • pakirps plaukus;
  • atliks kosmetines procedūras;
  • balzamuos kūną ilgesniam šarvojimui.

Vakarų valstybėse daugeliu atvejų mirusiojo palaikai specialiai paruošiami šarvojimui – balzamuojami. Balzamavimu vadinamas – TANATOPRAKTINIS paruošimas, kuomet kūne esantys skysčiai pakeičiami specialiu tirpalu, atliekamos kitos procedūros, kurios sulėtina kūno irimą. Balzamavimas sumažinama galimybę išsiskirti kenksmingoms bakterijoms, padeda ilgiau išlaikyti kūną nesuirusį bei išsaugo estetinį vaizdą.

Laidojimo apeigų organizavimas

Laidotuvėms yra paskiriamas asmuo, atsakingas už bendravimą su velionio artimaisiais ir sklandų viso proceso organizavimą. Šis asmuo nuolat bendrauja su artimaisiais nuo šarvojimo organizavimo iki pat mirusiojo išlydėjimo į kapines. Administratorius perima visus rūpesčius: išklauso artimųjų pageidavimus, koordinuoja jų įgyvendinimą, atsako į klausimus, prižiūri šarvojimo ir laidojimo tvarką, praneša susirinkusiems svarbius laidojimo etapus, rūpinasi gėlėmis, žvakėmis, pasako gražią atsisveikinimo kalbą, organizuoja pačių artimiausių žmonių atsisveikinimą su velioniu prieš uždengiant karstą, rikiuoja laidotuvių koloną,  rūpinasi karsto nešimu ir pervežimu į kapines. Artimieji gali skirti laiką gedėjimui ir ramiam atsisveikinimui su mirusiuoju, nes visus organizacinius reikalus sutvarko administratorius.

Gėlių, vainikų, krepšelių pristatymas

Profesionali floristė pasirūpina šarvojimo, laidotuvių ir kapavietės dekoravimu gėlėmis, žvakėmis ir kita laidotuvių atributika. Užsakomos gėlės yra ką tik nuskintos, todėl ilgiau išbūna šviežios ir gražios. Floristė išdėlioja vainikus, vazonines gėles, gėlių krepšelius ir vazas su pamerkiamomis gėlėmis taip, kad spalvos derėtų ir būtų tvarkingas vaizdas. Šarvojant ir laidojant tradiciniu būdu, vieta aplink karstą gali būti dekoruojama atsižvelgiant į spalvą bei gėlių rūšį, kurią mėgo velionis arba pageidauja artimieji. Šarvojant ir laidojant urnoje, paruošiama speciali pakyla urnai, kuri dekoruojama gražiomis audinio klostėmis ir gėlių kompozicija.

Iškilmingas karsto arba urnos nešimas

Karsto nešimui yra paskiriami 4 arba 6 vyrai, priklausomai kokio dydžio ir kiek nešimo rankenų turintis karstas bus nešamas. Vyrai yra apsirengę tvarkinga ir vieningo stiliaus apranga: šiltu laiku dėvi juodus kostiumus ir baltus marškinius, šaltuoju metų laiku – vienodas skraistes. Artimiesiems pageidaujant karsto nešėjai gali ryšėti juostas. Urnos laidojimo procesui paskiriami 2 vyrai, kurie neša urną ant specialios platformos priekyje laidojimo procesijos.

Kapo duobės paruošimas

Laidojimo duobė gali būti ne tik iškasama ir užkasama, bet ir specialiai paruošiama: duobė ir jos kraštai puošiami gėlėmis, o iškastas gruntas išlyginamas ir dekoruojamas gėlėmis. Duobės iškasimu rūpinasi UAB „Aterna“, todėl artimiesiems nereikia nerimauti dėl įšalusios žemės ar sudėtingų oro sąlygų.

Fotografas ir fotoportreto gamyba

Mirusiojo portretas primena artimiesiems kaip atrodė velionis būdamas gyvas, todėl jo portretas patalpinamas prie šarvojimo salės. Fotografas gali pagaminti portretą iš bet kurios nuotraukos – dokumentinės, bendros ar reportažinės, kurioje asmuo nepozuoja ir atrodo natūraliai. Artimieji gali būti ramūs, portreto gamybai tinka įvairūs nuotraukų formatai – popierinis bei elektroninis.  Jei artimieji pageidauja turėti šviesų prisiminimą apie laidotuves, fotografas gali užfiksuoti jautriausias laidojimo ceremonijos akimirkas.

Giesmininkai

Giesmininkai atlieka įvairius muzikos kūrinius  – nuo neutralių klasikinių iki religinės tematikos dainų.  Dainos gali būti atliekamos skirtingais  instrumentais – smuiku, vargonais,  kanklėmis, pučiamaisiais ir kitais pageidaujamas muzikos instrumentais. Artimieji iš anksto gali suderinti giesmių ir dainų repertuarą pagal pageidavimą ar velionio pomėgius. Giesmininkai gali atlikti muzikos kūrinius šarvojimo salėje ir laidojimo metu vykstant į kapines su procesija.

SKAMBINKITE VISĄ PARĄ
+370 652 29506 

ATSILIEPIMAI

Rita / 2014-05-02 11:31:35
“ Kiek reikia daug stiprybes ir neissenkancios energijos dirbant toki sunku darba. Uzuojauta ir malonu aptarnavima gavome is Jusu administratores Dalios. Linkime jai ir visam Jusu kolektyvui sekmes.Dar karta aciu uz uzuojauta.
Olegas / 2014-04-24 08:34:27
PAGALIAU . Klaipėdoje atsirado tikrai šiuolaikiniai LAIDOJIMO NAMAI – tai ATERNA Šilutės pl. 48 b. Čia viskas atlikta su didžiausia širdies šiluma ir pagarba išltdinčiajam ANAPILIN. Eilinį kartą įsitikonom, kad tokią sunkią mūsų šeimai valandą reikia rinktis rimtos firmos paslaugas, o ne visokių siūlytojų prie morgo. Mes buvom tiesiog sužavėti nuoširdžiu aptarnavimu ir ta užuojauta, kurios nelaimės atveju nebūna per daug. Nuoširdžiai dėkojame ATERNA direktorei ir administratorėm Tatjanai ir Rasai už jų nuoširdų ir nepriekaištingą darbą
Antanas / 2013-11-21 09:34:39
Labai maloni darbuotoja Rasa .Tikrai tokių mielų žmonių labai retai surasime,tuokiu sunkiu atveju.Stiprybės jai
Kristina / 2013-04-30 15:34:52
Esu labai dėkinga Aterna administratorei RASAI, kurios širdies šiluma ir jautrumas sumažino mūsų netekties skausmą laidojant mylimą močiutę.

PARAŠYTI ATSILIEPIMĄ

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *