LAIDOJIMO PASLAUGOS

Laidojimo reikmenys  Teisinė pagalba  Gedulingi pietūs

24-erius metus veikiantys laidojimo namai „Aterna“ teikia visas ritualines paslaugas. Nelaimės akistatoje sunku dar galvoti ir apie organizacinius laidotuvių rūpesčius, todėl mes esame pasiruošę nuimti juos nuo išėjusio Anapilin artimųjų pečių. Galime pasirūpinti visomis detalėmis, susijusiomis su laidotuvėmis: palaikų transportavimu, paruošimu šarvojimui ar kremavimu, atsisveikinimo vieta, dekoracijomis ir gėlėmis, muzika. Padedame sutvarkyti dokumentus ir atlikti kitus būtinus atlikti tokiu momentu darbus.

Laidojimo namuose esančioje parduotuvėje artimieji gali išsirinkti viską, kas reikalinga velionio šarvojimui: įkapes, laidojimo reikmenis bei karstą ar urną.

Mūsų užduotis – padėti liūdesio valandą netekus artimo žmogaus, išspręsti visus su netektimi susijusius klausimus, suteikti reikalingas ritualines paslaugas, duoti viską, kas padės palydėti žmogų į jo amžino atilsio kelionę.

 

 

MIRUSIOJO PALAIKŲ PARVEŽIMAS

Mirusiojo kūno parvežimo paslauga apima 2 etapus – dokumentų tvarkymą ir transportavimą. Pasirūpiname tiek visų reikalingų dokumentų sutvarkymu, tiek specializuotu transportu.   Laikomės visų įstatymų ir teisinių reglamentų:  transporto priemonėse yra įrengta speciali tvirtinimo įranga, antibakterinė danga, vėdinimo sistema, turime visus reikalingus saugos ir higienos sertifikatus.

PALAIKŲ SAUGOJIMAS

Pagal galiojančias higienos normas visi palaikai iš mirties vietos turi būti gabenami specialiu transportu. Palaikai pervežami UAB „Aterna” automobiliais ir saugomi tam skirtuose šaldytuvuose, specialiai įrengtose patalpose. Priklausomai nuo to, kiek laiko pageidaujate saugoti palaikus, bus parinktas šaldytuvas trumpam saugojimui (iki +5C) arba ilgam saugojimui (-18C).

VELIONIO KŪNO PARUOŠIMAS

 Kvalifikuoti „Aterna” specialistai atliks visas reikalingas procedūras ir paruoš velionio kūną atsisveikinimui su artimaisiais.

Taip pat galime pasiūlyti ir kūno balzamavimo paslaugą, kurios metu mirusiojo palaikai specialiai paruošiami šarvojimui.  Balzamavimas – tai tanatopraktinis  kūno  paruošimas, kai  kūne esantys skysčiai pakeičiami specialiu tirpalu, atliekamos kitos procedūros, kurios sulėtina kūno irimą. Vakarų valstybėse itin populiarus balzamavimas padeda ilgiau išlaikyti kūną nesuirusį bei išsaugo estetinį vaizdą.

LAIDOJIMO APEIGŲ ORGANIZAVIMAS

Nelaimės akistatoje sunku dar galvoti ir apie organizacinius laidotuvių rūpesčius, todėl mes esame pasiruošę nuimti juos nuo išėjusio Anapilin artimųjų pečių. Galime pasirūpinti visomis detalėmis, susijusiomis su laidotuvėmis: palaikų transportavimu, paruošimu šarvojimui ar kremavimu, atsisveikinimo vieta, dekoracijomis ir gėlėmis, muzika. Jums pageidaujant, visomis laidojimo ceremonijos detalėmis gali pasirūpinti mūsų atstovas, kuris išklauso visus artimųjų pageidavimus ir pagal juos organizuoja ir koordinuoja visą atsisveikinimo ceremoniją:

prižiūri šarvojimo ir laidojimo tvarką,  rūpinasi gėlėmis, žvakėmis, artimiesiems pageidaujant pasako gražią atsisveikinimo kalbą, organizuoja pačių artimiausių žmonių atsisveikinimą su velioniu prieš uždengiant karstą, rikiuoja laidotuvių koloną,  rūpinasi karsto nešimu ir pervežimu į kapines.

GĖLIŲ, VAINIKŲ, KREPŠELIŲ PRISTATYMAS

Profesionali floristė pasirūpina šarvojimo vietos bei kapavietės dekoravimu gėlėmis, žvakėmis ir kitomis laidotuvių dekoracijomis. Užsakomos gėlės yra ką tik nuskintos, todėl ilgiau išbūna šviežios ir gražios. Floristė išdėlioja vainikus, vazonines gėles, gėlių krepšelius ir vazas su pamerkiamomis gėlėmis taip, kad spalvos derėtų, viskas atrodytų skoningai.  Šarvojant ir laidojant tradiciniu būdu, vieta aplink karstą gali būti dekoruojama atsižvelgiant į gėlių rūšį ar jų spalvą, kurią mėgo velionis arba pageidauja artimieji. Šarvojant ir laidojant urnoje, paruošiama speciali pakyla urnai, kuri dekoruojama gražiomis audinio klostėmis ir gėlių kompozicija

IŠKILMINGAS KARSTO ARBA URNOS NEŠIMAS

Karsto nešimui yra paskiriami 4 arba 6 vyrai, priklausomai kokio dydžio ir kiek nešimo rankenų turintis karstas bus nešamas. Vyrai yra apsirengę tvarkinga ir vieningo stiliaus apranga: šiltu laiku dėvi juodus kostiumus ir baltus marškinius, šaltuoju metų laiku – vienodas skraistes. Artimiesiems pageidaujant karsto nešėjai gali ryšėti juostas. Urnos laidojimo procesui paskiriami 2 vyrai, kurie neša urną ant specialios platformos priekyje laidojimo procesijos.

KAPO DUOBĖS PARUOŠIMAS

Laidojimo duobė gali būti ne tik iškasama ir užkasama, bet ir specialiai paruošiama: duobė ir jos kraštai puošiami gėlėmis, o iškastas gruntas išlyginamas ir dekoruojamas gėlėmis.

FOTOGRAFO PASLAUGOS

Profesionalus fotografas gali pagaminti mirusiojo portretą, kuris kabinamas šalia šarvojimo salės,  iš bet kokiosnuotraukos: dokumentinės, bendros ar reportažinės, kurioje asmuo nepozuoja ir atrodo natūraliai. Portreto gamybai tinka įvairūs nuotraukų formatai: tiek popierinis, tiek elektroninis.  Jei artimieji pageidauja turėti prisiminimų apie laidotuves, fotografas gali užfiksuoti laidojimo ceremonijos akimirkas.

GIESMININKAI

Giesmininkai atlieka įvairius muzikos kūrinius: nuo klasikos iki religinės tematikos giesmių.  Gali būti naudojami įvairūs muzikos   instrumentai: – smuikas, vargonai,  kanklės, pučiamieji ar. Artimieji iš anksto pagal savo pageidavimus, velionio pomėgius gali suderinti giesmių ir dainų repertuarą.  . Giesmininkai gali atlikti muzikos kūrinius šarvojimo salėje ir laidojimo metu, vykstant į kapines su procesija.

SKAMBINKITE VISĄ PARĄ
+370 664 77477

ATSILIEPIMAI

Regina / 2019-01-02 08:09:09
Nuoširdžiai dėkojame gerbiamam p.Tomui laidojant mamą .
Duktė / 2018-12-21 20:30:39
Ačiū, kad padėjote iškilmingai palaidoti brangią Mamą.
Rita / 2014-05-02 11:31:35
“ Kiek reikia daug stiprybes ir neissenkancios energijos dirbant toki sunku darba. Uzuojauta ir malonu aptarnavima gavome is Jusu administratores Dalios. Linkime jai ir visam Jusu kolektyvui sekmes.Dar karta aciu uz uzuojauta.
Olegas / 2014-04-24 08:34:27
PAGALIAU . Klaipėdoje atsirado tikrai šiuolaikiniai LAIDOJIMO NAMAI – tai ATERNA Šilutės pl. 48 b. Čia viskas atlikta su didžiausia širdies šiluma ir pagarba išltdinčiajam ANAPILIN. Eilinį kartą įsitikonom, kad tokią sunkią mūsų šeimai valandą reikia rinktis rimtos firmos paslaugas, o ne visokių siūlytojų prie morgo. Mes buvom tiesiog sužavėti nuoširdžiu aptarnavimu ir ta užuojauta, kurios nelaimės atveju nebūna per daug. Nuoširdžiai dėkojame ATERNA direktorei ir administratorėm Tatjanai ir Rasai už jų nuoširdų ir nepriekaištingą darbą
Antanas / 2013-11-21 09:34:39
Labai maloni darbuotoja Rasa .Tikrai tokių mielų žmonių labai retai surasime,tuokiu sunkiu atveju.Stiprybės jai
Kristina / 2013-04-30 15:34:52
Esu labai dėkinga Aterna administratorei RASAI, kurios širdies šiluma ir jautrumas sumažino mūsų netekties skausmą laidojant mylimą močiutę.

PARAŠYTI ATSILIEPIMĄ

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *